PRIMA V ŘÍJNU ZŮSTALA PRVNÍ V 15+, ČT ROSTLA U MLADŠÍCH DIVÁKŮ


Televizní skupina Prima udržela i v říjnu nejvyšší sledovanost v širší divácké skupině starší 15 let v celodenním sledování.

Televizní skupina Prima dosáhla v říjnu souhrnného podílu 28,89 % a zůstala nejsilnější skupinou v širší divácké skupině 15+ v celodenní sledovanosti. V meziročním srovnání si polepšila o 0,79 procentního bodu. Následovaly s těsným odstupem Česká televize a TV Nova. Ukazují to data oficiálního měření ATO-Nielsen.

Skupina Nova dosahuje stále nejvyšší sledovanosti v diváckých skupinách 15-54 a 15-69 a také v hlavním vysílacím čase ve všech hlavních sledovaných kategoriích.

Česká televize se ve srovnání se stejným loňským obdobím dostala na vyšší podíly v hlavním vysílacím čase a výrazně také u mladších diváckých skupin 15-54 a 15-69. Například v hlavním vysílacím čase si ve skupině 15-54 polepšila o více než 4 procentní body. K lepšímu meziročnímu výsledku ji pomohl mírný růst hlavního kanálu ČT1, především zařazení StarDance, a navýšení podílu ČT sport (meziročně o cca dva procentní body i díky MS v ragby).

Podíly skupin Nova i Prima se v hlavním vysílacím čase meziročně snížily ve všech hlavních diváckých skupinách. Platí to i pro celodenní vysílání s výjimkou TV Prima v divácké skupině 15+, kde se její podíl naopak zvýšil.

V meziročním srovnání si dobře vedly z tematických stanic Nova Action, Nova Fun, Nova Gold a Nova Lady. Skupině Prima se podařilo meziročně zvýšit podíl hlavního kanálu a lepší výsledky než loni v říjnu měly také Prima Love a především Prima Krimi. Velmi mírně si pak polepšily Prima Cool a CNN Prima News.

V růstu podílu na televizním trhu i v říjnu pokračovaly stanice zastupitelství Atmedia a Televize Seznam.

Podíl TV skupin (%), říjen 2023, celý den

Podíl TV skupin (%), říjen 2023, prime-time

Zdroj: ATO-Nielsen, TV živě+TS0-3 ke dni 5.11. 2023, změna vs. X/2022 uvedena v procentních bodech, prime-time = 19:00-23:00

Nejsledovanějšími pořady v říjnu byly StarDance s 1,6 mil. diváky (úvodní díl 14. října, TV živě + odložená sledovanost), dále Policie Modrava (1,55 mil., vysíláno 15.10.) a Oktopus s 1,28 mil. (vysíláno 30.10.). Všechny pořady jsou uvedeny pro diváckou skupinu 15+ a vyjadřují živou TV sledovanost a sledovanost odloženou.

Zdroj: mediaguru.cz