V HLEDÁČKU ACE PIRÁTSTVÍ VE VIETNAMU


Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) se v poslední době zaměřila také na hlavní vietnamské pirátské syndikáty a od června zrušila několik pirátských webových stránek patřících stejnému pirátskému syndikátu, který působí v Hanoji a Ho Či Minově Městě.

Mezi pirátské stránky, které byly v uplynulém čtvrtletí zrušeny, patří:

- 2embed, web pro hostování videoobsahu, který poskytoval obsah stovkám pirátských webových stránek po celém světě.
- Více než 300 pirátských streamovacích webů, které se spoléhaly na 2embed jako na zdroj obsahu. Tyto stránky měly v posledních dvou letech dohromady 2,8 miliardy návštěv po celém světě.
- Zoro.to, jedna z největších nelegálních streamovacích služeb na světě, která měla od ledna do června 2023 v průměru více než 200 milionů globálních návštěv měsíčně.
- Goku.to, která měla od ledna do června 2023 v průměru více než 30 milionů návštěv měsíčně.
- Cineb.net, actvid.com a showbox-movies.net, které měly od ledna do září 2023 dohromady více než 129 milionů globálních návštěv.
- Tinyzone.tv, 3388.to, freemovies360.com a ev01.net, které měly od ledna do září 2023 dohromady více než 8,78 milionu globálních návštěv.

Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu Filmové asociace a vedoucí ACE, k těmto krokům uvedl:

"Provozovatelé pirátských služeb ve Vietnamu provozují jedny z nejhorších pirátských služeb na světě, které způsobují značné škody místním i mezinárodním ekonomikám a dělají z Vietnamu horké místo pirátství. Opatření ACE ve Vietnamu znamenají významný krok vpřed v celosvětovém boji proti pirátství. Jsme přesvědčeni, že naše pokračující spolupráce s vietnamskou vládou může pomoci připravit půdu pro trestní stíhání provozovatelů, kteří stojí za těmito vysoce ziskovými a škodlivými pirátskými webovými stránkami a službami."

Všechny stránky, které byly uzavřeny, jsou nyní přesměrovány na stránku ACE "Sledujte legálně."

Zdroj: broadbandtvnews.com