V LISTOPADU V 15+ VEDE SLEDOVANOST ČT, POZICE DRŽÍ NOVA I PRIMA


Stanice České televize zůstaly i v listopadu nejsilnější televizní skupinou v celodenní sledovanosti v divácké skupině starší 15 let. Souhrnný podíl dosáhl téměř 30 % (29,96 %). Pozice skupin Prima a Nova je v této divácké skupině vyrovnaná, ukazují oficiální data ATO-Nielsen Admosphere.

V diváckých skupinách 15-54 a 15-69 zůstává nejsledovanější skupina Nova, která má zároveň nejvyšší podíl ze všech televizních skupin v hlavním vysílacím čase.

Oproti loňskému listopadu si televizní skupiny vedly různě podle vysílacího času a cílové skupiny.  České televizi se podařilo meziročně navýšit podíl především v hlavním vysílacím čase. Ve večerním vysílaní se také dařilo skupině Nova lépe než v celodenní sledovanosti, mírně navýšila podíl v univerzální skupině 15+ v prime-timovém vysílání. Naopak skupina Prima si v meziročním porovnání vedla lépe v celodenním vysílaní než v hlavním vysílacím čase, kde se její podíl meziročně snížil o 1,5 procentního bodu.

Meziročně si ve všech parametrech polepšilo zastupitelství tematických stanic Atmedia. Srovnatelných výsledků jako loni dosáhla skupina Barrandov.

Začátek fotbalového mistrovství světa v Kataru se odrazil na tom, že ve srovnání s loňským listopadem nejvíce rostly stanice ČT sport (na 4,54 %, 15+) a Nova Action (na 1,71 % v1 5+ a 2,16 % v 15-54) a také stanice Prima Krimi (na 3,63 %, 15+).

Z ostatních stanic dále pokračuje růst Nova Gold, Nova Lady, CNN Prima News, Prima Star a Prima Show. Naopak všechny hlavní kanály tří nejsilnějších stanic měly letos v listopadu nižší výsledek než v loňském stejném měsíci.

Zdroj: mediaguru.cz