SPOLEČNOST ACE ZASTAVILA ČINNOST DVĚMA PIRÁTSKÝM SKUPINÁM V LATINSKÉ AMERICE


Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) uzavřela dvě z největších a nejnavštěvovanějších pirátských skupin ve španělštině v Latinské Americe.

Společné domény - Futbolparatodos.online a Pelisplus.Lat - nelegálně přenášely živé sportovní přenosy a rozsáhlou knihovnu videoobsahu. Měsíčně je navštívilo dohromady 150 milionů uživatelů.

Futbolparatodos, jeden z nejnavštěvovanějších sportovních pirátských webů po zrušení Futbolibre v roce 2022, měl síť více než 20 domén, zatímco Pelisplus.lat se nedávno umístil na čtvrtém místě v 1. čtvrtletí 2023 a na třetím místě ve 2. čtvrtletí 2023 mezi 25 nejnavštěvovanějšími nelegálními službami ve španělštině.

Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu ve Filmové asociaci a šéf ACE, k tomuto vývoji uvedl: "Díky neúnavnému celosvětovému úsilí, na němž se podílely orgány činné v trestním řízení a soudní orgány v několika latinskoamerických zemích, jakož i regionální a globální týmy ACE, již neexistují dvě z nejhorších nelegálních streamovacích služeb v LATAM.

"Porušování autorských práv nezná hranice a má dopad na členy ACE bez ohledu na to, kde na světě se operace nachází a v jakém jazyce je pirátský obsah streamován. Dnešní akce je důkazem stále rostoucího rozmachu ACE v regionu LATAM."

Domény budou převedeny na stránku ACE "Sledujte legálně".

 

ACE je přední světová koalice, která se zabývá ochranou dynamického legálního trhu a omezováním digitálního pirátství. Současnými členy správní rady ACE jsou Amazon, Apple TV+, NBCUniversal, Netflix Studios LLC, Sony Pictures Entertainment, Paramount, Walt Disney Studios Motion Pictures a Warner Bros.

Zdroj: broadbandtvnews.com