MUŽ UVĚZNĚN ZA PRODEJ NELICENCOVANÝCH PŘENOSŮ PREMIER LEAGUE


Protipirátská organizace FACT zaznamenala další úspěch v boji proti nelegálnímu šíření obsahu. Osmapadesátiletý muž, který prodával streamovací zařízení umožňující přijímat pirátské zápasy Premier League, byl uvězněn na dva a půl roku.

Steven Mills ze Shrewsbury byl odsouzen na základě společného vyšetřování Premier League, policie West Mercia a protipirátské organizace FACT.

Mills řídil organizaci prostřednictvím uzavřené skupiny na Facebooku a tvrdil, že má více než 30 000 odběratelů. V červnu se u korunního soudu ve Shrewsbury přiznal k několika trestným činům podvodu. Byl také odsouzen za samostatný trestný čin sledování nelegálního obsahu, který dodával ostatním, přičemž soud uznal, že jeho vlastní využívání neautorizované služby bylo samostatným trestným činem. Za tento trestný čin byl Millsovi uložen samostatný trest odnětí svobody.

Kevin Plumb, hlavní právní zástupce Premier League, uvedl, že Premier League si byla vědoma používání zařízení k šíření nelicencovaného obsahu.

Služba poskytovala zákazníkům na míru vytvořenou aplikaci a streamovací zařízení ke sledování široké škály sportovního a zábavního obsahu. Mills podnikl značné kroky, aby svou činnost zamaskoval před odhalením, včetně toho, že zasílal dodavatelům peníze poštou a působil pod řadou přezdívek.

Soudce při vynášení rozsudku komentoval sofistikovanost operace a vyzdvihl používání virtuálních privátních sítí (VPN) a nahraných výukových videí, které jeho zákazníkům pomáhaly v přístupu k nelegálnímu obsahu.

Organizace, která obchodovala pod názvy Pikabox a Eyepeeteevee, získala během pěti let více než 1 milion liber. Služba byla poskytována především zákazníkům ve Spojeném království a byla prodávána také síti prodejců, kteří jsou v současné době vyšetřováni.

Kieron Sharp, generální ředitel společnosti FACT, dodal:

"Společnost FACT je hrdá na to, že podpořila Premier League v tomto rozsáhlém vyšetřování. Tento úspěšný výsledek by nebyl možný bez spolupráce a podpory policejních složek West Mercia a GAIN. Společnost FACT se zavázala chránit vysílací práva svých partnerů a doufáme, že přísný trest je jasným signálem, že pirátství je trestný čin, který soudy berou velmi vážně."

Vyšetřování a následné policejní razie poskytly zpravodajské informace, které identifikovaly více než 1 000 jeho zákazníků. V lednu letošního roku navštívili policisté a úředníci FACT řadu z nich a doručili jim výzvy k okamžitému ukončení nelegálních streamovacích aktivit.

Zdroj: broadbandtvnews.com