The Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) uzavřela přední španělskou nelegální streamovací a torrentovou službu AtomoHD. 

AtomoHD umožňovala uživatelům nelegálně streamovat a stahovat obsah z knihovny VOD čítající více než 13 000 filmů a 4 500 televizních seriálů ve španělštině a dalších jazycích. Podle ACE byla AtomoHD spuštěna v roce 2020 skupinou osob, z nichž některé byly ve Španělsku již dříve odsouzeny za porušování duševního vlastnictví. Aby se vyhnuly spravedlnosti, uprchly do Andorry.

Od svého vzniku zaznamenal web 235 milionů návštěv, v průměru 9,7 milionu návštěv měsíčně a 484 000 unikátních návštěvníků. Devadesát procent online návštěvnosti pochází ze Španělska, následují USA, Německo a Francie. AtomoHD fungoval prostřednictvím 60 webových domén.

Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu Motion Picture Association a šéf ACE, k vývoji uvedl: „V roce 2010 jsme se dočkali dalších úspěchů: Tento zátah představuje další významné vítězství ACE nad distributory nelegálního obsahu. Je stále jasnější, že velcí zločinní provozovatelé, jako je AtomoHD, nejsou imunní vůči donucovacím opatřením ACE.“

Domény se převádějí na ACE a budou přesměrovány na stránku „Watch Legally“ na webových stránkách ACE.

Zdroj: broadbandtvnews.com