USA: PROTIPIRÁTSKÁ SKUPINA ODSTAVILA DALŠÍ STRÁNKU PRO STREAMOVÁNÍ VIDEA


Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) uvedla, že ukončila provoz nelegální stránky Streamzz pro streamování videí, která měla miliony návštěv měsíčně.

ACE, jejímiž členy jsou i velká filmová studia, uvedla, že Streamzz, globální služba hostingu souborů se sídlem v německém Ahlenu, přitahovala měsíčně více než 7 milionů návštěvníků, přičemž druhý největší počet návštěv pocházel ze Spojených států.

Stránka fungovala od roku 2019 a hostovala více než 15 000 televizních pořadů a 75 000 filmů k nelegálnímu streamování, přičemž zásobovala více než 60 pirátských webových stránek, uvedla ACE.

ACE uvedla, že jí při likvidaci webu pomohl člen společnosti Constantin Film. „Pirátství nadále podkopává legální trh a investice do nového a zajímavého obsahu,“ uvedl výkonný viceprezident společnosti Constantin Philipp Wohlfrom.

„Zrušení Streamzz je čerstvým důkazem, že nikdo, kdo se věnuje pirátskému obsahu - ať už jde o streamovací službu, hostitele videostreamingu nebo kohokoliv mezi tím - nestojí nad zákonem,“ řekl Jan van Voorn, výkonný viceprezident Filmové asociace a šéf ACE.

Zdroj: nexttv.com