TELEVIZE V KVĚTNU: ČT STÁLE VEDE, ROSTLY NOVA, SEZNAM A ATMEDIA


Stanice České televize zaznamenaly i v letošním květnu podíl přesahující 30 % a v univerzální skupině starší 15 let dosáhly nejvyššího podílu na trhu.

Nejvyšší podíl na televizním trhu měly i v květnu stanice České televize. Souhrnně dosáhly 30,47 % v celodenním vysílání ve skupině starší 15 let. Skupina Nova zaznamenala v květnu nejvyšší podíl v hlavním vysílacím čase 15+ a také v diváckých skupinách 15-54 a 15-69 v celodenním i večerním vysílání. Ukazují to data oficiálního měření ATO-Nielsen.

Skupina Prima vykázala za květen v 15+ celodenní podíl ve výši 27,18 % a o pár desetin skončila jako třetí nejsilnější za skupinami TV Nova a ČT. Meziročně si nejvíce polepšily skupina Nova, Televize Seznam a stanice Atmedia.

Květen je tradičně silný měsíc pro sportovní kanál ČT Sport. Meziročně si pak nejlépe vedly Televize Seznam (v květnu podíl 1,5 %, 15+), tematické kanály skupina Prima – Prima Krimi, CNN Prima News, která překročila 2% podíl (2,06 %, 15+) a Prima Zoom, tematické stanice skupiny Nova – Nova Gold, Nova Cinema a Nova Lady. Oproti loňskému květnu svůj podíl navýšil i kanál ČT2, hlavní kanál ČT1, stanice ČT art a také hlavní kanál TV Nova.

Nejsledovanějšími květnovými pořady byly seriál Specialisté (Nova), Televizní noviny (Nova), hokejové přenosy (ČT sport) a seriály ZOO (Prima) a Případy mimořádné Marty (TV Nova).

Zdroj: mediaguru.cz