TELEVIZE LONI DORUČILY TÉMĚŘ STEJNÝ OBJEM REKLAMNÍCH GRP


Zdroj: Pixabay.com
9. 1. 2023
AKTUALITY DOMÁCÍ KRÁTKÁ ZPRÁVA

Tuzemské televizní stanice loni doručily srovnatelný objem reklamních GRP jako o rok dříve.

Tuzemské televizní stanice doručily v roce 2022 na reklamním televizním trhu srovnatelný počet GRP jako v roce 2021 (-0,7 %). Nejsilnějšími obchodními sítěmi z pohledu doručených GRP zůstávají Media Club a Nova Group, nejvyšší meziroční nárůsty na úrovni jednotek procent si loni připsala Atmedia. Ukazují to data z monitoringu Nielsen Admopshere.

Investice do televizní reklamy podle hrubých údajů z monitoringu Ad Intel loni opět rostly a většina televizních stanic se vypořádala s naplněností reklamního prostoru. Monitorovaná data za rok 2022 ještě nejsou uzavřena, ale do konce loňského listopadu, tedy za jedenáct měsíců roku, překračovala meziroční dynamika úroveň 10 %.

Nejvíce GRP loni doručily stanice Nova a Prima a pak s odstupem Prima Max, Prima Krimi, Nova Cinema, Prima Cool a Nova Fun. Vedle nových stanic, u nichž meziroční navýšení GRP je z podstaty vysoké (Prima Star, Prima Show a Nova Lady), se meziročně nejvíce navýšil objem doručených GRP na CNN Prima News a na Televizi Seznam.

Podíl obchodních sítí na doručených GRP v roce 2022

Z pohledu sledovanosti vstupuje mezi dva nejsilnější komerční subjekty Česká televize. V jejím případě je totiž objem reklamy výrazně omezen zákonem, proto její podíl na doručených GRP je nízký.

Media Club (stanice skupiny Prima, Barrandov, Óčko a některých tematických stanic) se stal nejsilnějším subjektem v celodenní i večerní sledovanosti v cílové skupině 15+ a v celodenní sledovanosti 15-69. Stanice skupiny Nova byly nejsilnější v kategorii 15-54 (platí pro celý den i prime-time) a v prime-time 15-69. Vzhledem k tomu, že Media Club zastupuje i stanice Atmedia, zvyšuje se jeho podíl při napočítání podílu Atmedia na nejvyšší hodnoty v celodenní a večerní sledovanosti v 15+ a 15-69. Skupina Nova je nejsilnější v celodenní i večerní sledovanosti 15-54.

Zdroj: mediaguru.cz