SLEDOVANOST ZŮSTÁVÁ PODOBNÁ JAKO V PŘEDCHOZÍM MĚSÍCI: ČT NEJSILNĚJŠÍ, NOVA A PRIMA POSILUJÍ


Stanice České televize dosáhly i v únoru nejvyššího podílu v divácké skupině starší 15 let. Svůj podíl dál zvyšují komerční skupiny Nova a Prima.

Stanice České televize zůstaly v únoru nejsilnější televizní skupinou v podílu na sledovanost v univerzální divácké skupině starší 15 let. V celodenním vysílaní představoval jejich podíl 31,3 %. Nejvyšší podíl vykázaly v této divácké skupině i v hlavním vysílacím čase. Ukazují to data oficiálního měření sledovanosti ATO-Nielsen Admosphere.

Stanice skupiny Nova zůstávají nejsilnější v divácké skupině 15-54 a těsně i v divácké kategorii 15-69 v celodenním i večerním vysílání.

Stanice skupiny Prima potvrdily druhý nejvyšší podíl v univerzální skupině 15+. Platí to pro vysílání přes den i v hlavním vysílacím čase.

Ve srovnání se stejným měsícem o rok dříve se snížil podíl stanic České televize. Je to způsobeno snížením podílu sportovního kanálu ČT sport, který v loňském únoru nabídl přenosy z olympiády v Pekingu, a proto byl jeho loňský únorový podíl nadprůměrný. Zároveň je třeba také zohlednit, že v letošním roce nevysílá stanice ČT3. Meziročně si naopak polepšily oba hlavní kanály ČT - tedy ČT1 a ČT2.

V druhém letošním měsíci pokračoval růst hlavních komerčních televizních skupin. Skupina Nova si v celodenním vysílání připsala 1,6 procentního bodu (průměr pro sledované cílové skupiny), navýšení kolem 0,5 procentního bodu zaznamenala v hlavním vysílacím čase. Z jednotlivých stanic skupiny si meziročně polepšil hlavní kanál Nova a dále tematické stanice Nova Gold, Nova Fun, Nova Lady a Nova Action.

V průměru o více než jeden procentní bod si také v celodenním vysílání polepšily stanice skupiny Prima. Naopak v hlavním vysílacím čase se podíl skupiny meziročně snížil. Meziročně lepší výsledek zaznamenal především kanál Prima Krimi a dále pak stanice Prima Max, Prima Zoom, Prima Star a CNN Prima News.

Za pozornost také stojí zvýšení podílu stanic Atmedia a Televize Seznam.

K nejsledovanějším únorovým pořadům se zařadily minisérie Docent (nejúspěšnější díl 2,19 mil.), seriál Místo zločinu České Budějovice (nejúspěšnější díl 1,6 mil.) a film Prvok, Šampón, Tečka a Karel (1,5 mil.). Všechny tyto pořady odvysílala v únoru Česká televize.

Zdroj: mediaguru.cz