NOVA A PRIMA MĚLY V PRVNÍM ČTVRTLETÍ NEJVYŠŠÍ PODÍLY NA GRP


Podíly subjektů na reklamním televizním trhu podle doručených GRP se v prvním čtvrtletí 2023 neměnily.

Tuzemské televizní stanice doručily v prvním čtvrtletí 2023 na reklamním televizním trhu jen velmi mírně nižší počet GRP než ve stejném období o rok dříve (-1,5 %). Nejsilnějšími obchodními sítěmi z pohledu doručených GRP zůstávají Media Club a Nova Group, nejvyšší meziroční nárůsty si ve sledovaném období připsaly Atmedia a ostatní televizní stanice, mezi nimi především Televize Seznam. Ukazují to data z monitoringu ATO-Nielsen Admopshere.

Nejvíce GRP doručily v prvním čtvrtletí hlavní stanice Nova a hlavní kanál Prima. Následují s odstupem Prima Krimi, Prima Max, Nova Cinema, Prima Cool a další stanice.

Podle neveřejných informací se televizní reklamě v prvním čtvrtletí roku 2023 dařilo a v meziročním srovnání hrubých ceníkových cen si udržovala nárůst v řádu vyšších jednotek procent.

Zastupitelství Media Club (stanice skupiny Prima, Barrandov, Óčko a některé další tematické kanály) zaznamenaly v prvním čtvrtletí 2023 nejvyšší podíl v celodenní sledovanosti v diváckých kategoriích 15+ a 15-69. V divácké skupině 15-54 vykázala nejvyšší podíl skupina Nova.

Zdroj: mediaguru.cz