FACT A SKY SE SPOJILY PROTI NELEGÁLNÍM POSKYTOVATELŮM IPTV


Společnosti FACT a Sky začaly spolupracovat s regionálními policejními složkami na potírání nelegálních poskytovatelů služeb IPTV v celém Spojeném království.

Obě organizace identifikovaly několik operátorů, kteří poskytovali nelegální přístup k prémiové televizi a filmům včetně kanálů společnosti Sky. Operátorům byla následně zaslána právní varování, která byla doručena osobně, poštou a e-mailem. V oznámeních o "zastavení a zákazu" se provozovatelům nelegálních služeb nařizuje, aby okamžitě ukončili svou streamovací činnost, jinak jim hrozí trestní stíhání.Osobně byly navštíveny adresy po celém Spojeném království, od Londýna, přes Dorset, Cambridgeshire, West Midlands, North Midlands, Greater Manchester až po jednu adresu ve Skotsku. Mnoho dalších upozornění bylo zasláno e-mailem. Během tří týdnů doručily společnosti FACT a Sky 47 právních oznámení. Výsledkem akce bylo to, že většina nelegálních služeb byla zrušena a reklama odstraněna.

Ukázalo se, že použití podobného opatření k zastavení nelegální činnosti je velmi účinným prostředkem. Právě minulý týden zatkla policejní jednotka pro boj proti trestné činnosti v oblasti duševního vlastnictví (PIPCU) 32letého muže z Ipswiche, který předtím obdržel od společnosti FACT oznámení o zastavení činnosti za nezákonný prodej předplatného IPTV. Důkladné vyšetřování, které FACT provedla, odhalilo, že tato osoba dlouhodobě nabízela zákazníkům nelegální streamovací službu. Tuto osobu nyní čeká další vyšetřování a případné trestní řízení.

Toto opatření navazuje na několik nedávných iniciativ zaměřených na boj proti nelegálnímu streamování, včetně udělení nového příkazu k blokování společnosti Sky a významných donucovacích opatření v celém Irsku.

Kieron Sharp, generální ředitel společnosti FACT, uvedl: "Nelegální poskytovatelé IPTV služeb porušují zákon a vystavují spotřebitele reálnému riziku malwaru, ohrožení dat a krádeže identity. Spotřebitelé, kteří platí za pirátské služby, by také měli vědět, že často financují závažné skupiny organizovaného zločinu."

"Společnosti FACT a Sky jsou i nadále odhodlány narušovat tyto zločinecké operace a chránit spotřebitele před mnoha nebezpečími, která nelegální streamování přináší."

Matt Hibbert, ředitel pro boj s pirátstvím ve Velké Británii a na východě Evropy ve společnosti Sky, uvedl: "Chápeme, jakou sílu má spolupráce s našimi partnery při řešení problému nelegálního streamování, a jsme vděční společnosti FACT a orgánům činným v trestním řízení za jejich podporu.

"Ve společnosti Sky nám záleží na ochraně našeho obsahu a zároveň na tom, aby si spotřebitelé mohli vychutnat obsah, který mají rádi, bez rizik, která mohou představovat nelegální streamy."

Ve Spojeném království a Irsku byla rovněž spuštěna nová spotřebitelská kampaň BeStreamWise.com. Kampaň vznikla ve spolupráci s klíčovými subjekty ze sportovního, filmového a televizního průmyslu a jejím cílem je pomoci divákům pochopit osobní rizika nelegálního streamování a identifikovat bezpečnější možnosti, jak si vychutnat svůj oblíbený obsah.