ČT V DUBNU NEJSILNĚJŠÍ, NOVA SI POLEPŠILA


Stanice České televize zůstaly v obecné divácké skupině nejsilnější i v letošním dubnu. Odstupy na čele se ale snížily, nejvíce si totiž v dubnu z TOP tří skupin polepšila Nova.

Stanice České televize zaznamenaly v letošním dubnu souhrnného podílu 28,97 % v celodenním vysílání v divácké skupině starší 15 let a udržely vedoucí postavení v televizní sledovanosti. Skupina Prima zůstala v této skupině těsně druhá, z nejsilnější trojice si nejvíce polepšila skupina Nova. Skupina Nova zároveň zůstala v dubnu nejsilnější v hlavním vysílacím čase 15+ a také v diváckých kategoriích 15-54 a 15-69 v celodenním i večerním vysílání.

Ukazují to data oficiálního měření ATO-Nielsen.

Vedle skupiny Nova se meziročně nejvíce dařilo zastupitelství Atmedia a také Televizi Seznam, která se v dubnu dosáhla na téměř 2% podíl na trhu (15+, celý den). Růst Televize Seznam pomáhá i Atmedia, protože Atmedia je i prodejcem reklamního prostoru pro tuto televizi.

V hlavním vysílacím čase narostla v meziročním rovnání nejvíce skupina Nova, vyšší přírůstky si připsaly i Atmedia a Televize Seznam.

Zdroj: ATO-Nielsen, 1.4.-30.4. 2023, TV živě + TS0-3 ke dni 2.5. 2023, prime-time = 19:00-23:00, změna uvedena v procentních bodech

Z jednotlivých TV stanic měly v letos v dubnu lepší výsledky než ve stejném loňském měsíci vedle zmiňované Televize Seznam, která těžila ze svého velikonočního vysílání, dále především sportovní ČT sport, hlavní kanály Nova a ČT1, tematické stanice Nova Cinema, Nova Gold, Nova Action, Prima Zoom, Prima Krimi a CNN Prima News. Dařilo se i filmovým stanicím FilmBox a FilmBox Stars.

Nejsledovanějšími dubnovými pořady se staly seriály Volha (ČT1), Specialisté (Nova), Odznak Vysočina (Nova), Kukačky 2 (ČT1), Televizní noviny (Nova) nebo ZOO (Prima).

Zdroj: mediaguru.cz