VYSÍLACÍ SPOLEČNOSTI SE PŘED NOVOU FOTBALOVOU SEZÓNOU ZAMĚŘILY NA PIRÁTSTVÍ


Zdroj: dreamstime.com
31. 7. 2023
AKTUALITY KRÁTKÁ ZPRÁVA ZAHRANIČNÍ
Štítky:

Společnost Sky údajně získala povolení od Nejvyššího soudu ve Velké Británii, aby donutila poskytovatele internetových služeb blokovat pirátské webové stránky, které nelegálně streamují jejich sportovní obsah i zábavné pořady.

Před začátkem fotbalové sezóny 2023/24 se vysílací společnosti a regulační orgány zaměřují na nelegální streamovací služby.

V Itálii regulátor Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM) oznámil, že bude blokovat pirátské webové stránky do 30 minut od začátku programu.

AGCOM uvedl, že hodlá blokovat překlady doménových jmen DNS a také směrování síťového provozu na jedinečné IP adresy.

Ve Spojeném království mezitím společnost Sky údajně získala povolení od Nejvyššího soudu, aby donutila poskytovatele internetových služeb blokovat pirátské stránky, které umožňují nelegální přenos sportovního obsahu i zábavných pořadů.

Podle FT rozhodnutí vyžaduje, aby online platformy blokovaly divákům nelegální přístup k lineárním kanálům v určitém čase, např. na začátku zápasu Premier League.

Sky bude moci v určitou dobu vypnout jednotlivé pirátské stránky, uvádí zpráva. Dodává, že dodavatel třetí strany bude identifikovat zdroj nelegálního vysílání prostřednictvím IP adresy nebo vyhrazených serverů.

Tyto informace pak budou předány poskytovatelům internetových služeb, kteří zablokují přístup divákům k těmto místům prostřednictvím své sítě.

„Blokování se ukázalo jako mimořádně účinný nástroj v boji proti pirátství a je jen jedním z řady opatření, která přijímáme na ochranu našeho obsahu a podnikání,“ řekl FT mluvčí Sky.

Zdroj: tvbeurope.com