V ITÁLII CHRÁNÍ ONLINE SPORT „ŠTÍT PROTI PIRÁTSTVÍ“


Plány společnosti Agcom na boj proti online pirátství v Itálii nabývají konkrétní podoby. Regulační orgán pro komunikace nyní uvedl do provozu takzvaný "štít proti pirátství", jehož cílem je likvidovat stránky, které nelegálně vysílají živé sportovní přenosy.

"Platforma je již funkční. Nyní je na poskytovatelích internetových služeb, kteří musí tyto stránky na doporučení držitelů práv zastínit, aby provedli nezbytné kroky pro zprovoznění platformy. Tyto kroky musí být dokončeny do 31. ledna 2024," uvádí se v prohlášení společnosti Agcom.

Štít proti pirátství je v podstatě systém typu stroj-stroj. Akreditovaní držitelé práv mohou "nahrávat" hlášení o porušení práv s důkazy o tom, jak k porušení došlo. Platforma je pak automaticky nasměruje k akreditovaným poskytovatelům internetových služeb, kteří do 30 minut zajistí zablokování IP adresy.

Požadavky na platformu definované úřadem byly projednány a sdíleny v rámci práce Technického výboru pro boj proti pirátství, který svolal Agcom ve spolupráci s Národní agenturou pro kybernetickou bezpečnost a který se ujal funkce 7. září loňského roku.

Zdroj: broadbandtvnews.com