UKONČENA PIRÁTSKÁ SLUŽBA V REGIONU BLÍZKÉHO VÝCHODU A SEVERNÍ AFRIKY


Egyptská policie ve spolupráci s Aliancí pro kreativitu a zábavu (ACE) zrušila v Egyptě jednu z největších pirátských služeb v regionu Blízkého východu a severní Afriky (MENA).

Podle ACE umožňoval CimaClub uživatelům přímo stahovat nebo streamovat pirátský obsah a nabízel knihovnu VOD s téměř 50 000 filmovými a seriálovými tituly v arabštině a jejich originálními verzemi. Postiženi byli všichni členové ACE. Dodává, že služba přilákala prostřednictvím svých 65 domén více než 29 milionů návštěv měsíčně. Většina návštěv pochází z Egypta, Francie, Kanady, Spojených států a Německa. Egyptská policie identifikovala a konfrontovala provozovatele v egyptské Gíze.

Natasha Matos-Hemingwayová, obchodní a marketingová ředitelka společnosti Shahid, přední arabské streamovací platformy skupiny MBC a člena ACE, k ukončení provozu uvedla: "Problém je v tom, že se jedná o přední arabskou streamovací platformu: "ACE i nadále vytrvale potírá pirátství a úzce spolupracuje s úřady na odhalování nelegálních provozovatelů v regionu MENA.

"To by nebylo možné bez pomoci egyptských úřadů, které se snaží zabránit nelegálnímu sdílení obsahu, a my jsme jim za to vděční. Není žádným tajemstvím, že pirátství má za následek obrovské ztráty nejen pro vysílací společnosti, ale i pro produkční společnosti a nově vznikající tvůrce obsahu. Ve skupině MBC Group jsme i nadále zajedno s ACE v jejím trvalém poslání chránit práva duševního vlastnictví našich tvůrců. Jsme Alianci vděčni za její skvělou práci v průběhu celého roku a těšíme se, že budeme společně pokračovat v boji proti pirátství obsahu."

Fiona Robertsonová, generální poradkyně společnosti OSN, která je členem ACE, dodala:

"Obsahové pirátství má závažné důsledky v celém hodnotovém řetězci zábavního průmyslu. Jako jedna z předních zábavních společností v regionu jsme odhodláni chránit práva všech tvůrců obsahu úzkou spoluprací s orgány činnými v trestním řízení a regulačními orgány na našich operačních trzích."

Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu ve společnosti Motion Picture Association a šéf ACE, doplnil: "Tleskáme egyptské policii za její rychlou akci při identifikaci provozovatele jedné z nejznámějších pirátských služeb v regionu MENA. Rozsah této nelegální služby se dotkl všech členů ACE a ohrozil duševní vlastnictví mnoha tvůrců a vlastníků obsahu. Dnešní akce podtrhuje sílu globálního a společného úsilí o ochranu integrity kreativního trhu."

Zdroj: broadbandtvnews.com