TREST ODNĚTÍ SVOBODY ZA NELEGÁLNÍ STREAMOVÁNÍ V LONDÝNĚ


Muž z Londýna, který si nelegálním streamováním sportovních a filmových kanálů a dalšího prémiového televizního obsahu vydělal 247 552 liber, byl odsouzen.

Třiačtyřicetiletý Riki Adal z Allerton Road v Hackney sdílel mezi lety 2017 až 2022 na Facebooku a Telegramu streamy označené jako Mighty Plex, Mighty TV a Mighty Flex. Adal se na základě vyšetřování policejního oddělení pro trestné činy proti duševnímu vlastnictví (PIPCU) londýnské policie v listopadu 2023 u Ústředního trestního soudu přiznal k nabytí majetku pocházejícího z trestné činnosti a k šíření předmětů porušujících autorská práva a 6. února 2024 byl londýnským soudem odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 20 měsíců s podmíněným odkladem na 24 měsíců, přičemž musí rovněž splnit podmínku 20denní rehabilitační činnosti.

Detektiv konstábl Jason Theobald z policejní jednotky pro boj proti trestné činnosti v oblasti duševního vlastnictví (PIPCU) londýnské policie uvedl:

"Nelegální streamování stojí zábavní průmysl každoročně miliony, ohrožuje legální pracovní místa a snižuje finanční prostředky na podporu nového obsahu. Může financovat další formy trestné činnosti a vystavovat koncové uživatele riziku malwaru a krádeže identity. Během policejního výslechu se Adal plně a upřímně přiznal, že téměř čtyři roky provozoval platformu poskytující zákazníkům nelegální streamy. Naše vyšetřování zjistilo, že obdržel značné množství plateb souvisejících s IPTV. Umožnění přístupu k prémiovému obsahu bez předplatného je nezákonné a pro Adala to znamená, že nyní bude oprávněně čelit důsledkům v podobě záznamu v trestním rejstříku."

Případ byl PIPCU předán v červnu 2022 společností Sky. Bylo zjištěno, že na účet PayPal, jehož majitelem je Adal, přišlo v období od 27. prosince 2017 do 22. října 2022 celkem 247 552 liber v platbách souvisejících s IPTV. Policisté z PIPCU Adala zatkli a 24. února 2023 provedli na jeho domácí adrese domovní prohlídku. Zabavili jeho mobilní telefon a notebook, o němž Adal potvrdil, že jej používal k přístupu do panelu pro svůj stream, a službu vypnuli.

Adal při policejním výslechu přiznal, že nelegální streamy provozoval od roku 2017 a že provozoval služby Mighty Plex, Mighty TV a Mighty Flex.

Zdroj: advanced-television.com