NIZOZEMSKÝ PIRÁTSKÝ STREAMER OBSLOUŽIL VÍCE NEŽ 1,3 MILIONU ZÁKAZNÍKŮ


Nizozemský pirát, působící pod několika názvy, například 4K OTT, Cobra a My TV plus, obsluhoval více než 1,3 milionu lidí. Podle obžaloby umožňovala jeho pirátská streamovací služba zákazníkům sledovat neomezeně filmy a seriály z Netflixu, Videolandu a Disney+ a Viaplay za 10 EUR měsíčně.

Služba umožňovala uživatelům neomezeně sledovat televizní kanály a stejně tak tisíce televizních seriálů a filmů ze streamovacích videoslužeb. Nizozemská daňová zpravodajská a vyšetřovací služba (Fiod) ji loni na jaře odpojila.

Předplatné bylo možné směnit za hotovost v obchodech s telefony, bylo možné sledovat prostřednictvím speciální aplikace a existovaly také mediaboxy s předinstalovaným přístupem ke službě. Přenosy přicházely z datového centra v Den Helderu, odkud byly distribuovány filmy, seriály a televizní pořady.

Počátkem loňského roku zahájily nizozemské finanční úřady vyšetřování této operace. Loni v květnu proběhly razie v Den Helderu, Almere a Hengelu. Proběhly také domovní prohlídky v Amsterdamu, Almere, Enschede a Haagu. Při nich bylo zabaveno více než 1 000 serverů a nalezena hotovost v celkové výši nejméně 200 000 EUR.

Pirát byl identifikován jako 30letý Hicham O. z Almere. Podle obžaloby byl z 80 % vlastníkem nelegální streamovací služby a udržoval kontakty s prodejci a překupníky peněz. Odposlechnuté telefonické rozhovory ukázaly, že se obával vyšetřování Fiod. Během těchto monitorovaných hovorů také uvedl, že měsíčně obrací půl milionu a vydělává na tom 200 000 EUR měsíčně.

Justice ho stíhá mimo jiné za porušování autorských práv, členství ve zločinecké organizaci a praní špinavých peněz ve výši 17,5 milionu eur.

Zdroj: broadbandtvnews.com