Europol podpořil nizozemskou službu FIOD při likvidaci nelegální IPTV služby, která sloužila více než milionu uživatelů v celé Evropě.

Podle Europolu byla 23. května v rámci zásahu proti nelegálnímu streamingu provedena řada razií po celém Nizozemsku. Policisté z FIOD prohledávali nemovitosti na různých místech v zemi. Několik osob bylo zatčeno pro podezření z účasti na nelegálním streamování prémiového obsahu. Europol dodává, že jeho Evropské centrum pro finanční a hospodářskou kriminalitu podpořilo vyšetřování analytickou podporou, která pomohla identifikovat klíčové cíle a jejich trestnou činnost v celé Evropě.

Balíčky, které si předplatitelé zakoupili, jim umožňovaly přístup k více než 10 000 živých televizních kanálů a knihovně 15 000 filmů a televizních pořadů.

Europol uspořádal řadu schůzek, na nichž se sešli vyšetřovatelé z různých evropských zemí, jichž se tato zločinecká síť dotýká. V průběhu akce byli na různých místech Nizozemska nasazeni také odborníci Europolu, aby podpořili FIOD v jeho donucovacích činnostech.

Zdroj: broadbandtvnews.com