DANIEL GRUNT: POPTÁVKA PO REKLAMĚ NA NOVĚ PO ZDRAŽENÍ NEKLESLA, SPÍŠ NAOPAK


Inzerce v lineárním vysílání bude mít i v roce 2030 nadpoloviční podíl na příjmech Skupiny Nova, říká generální ředitel TV Nova Daniel Grunt v rozhovoru, který vyšel v aktuálním vydání MAM 06/2024.

Má za sebou první rok v čele Skupiny Nova, která právě slaví 30 let od začátku vysílání. Poprvé tak nebyl zodpovědný jen za digitální část média, ale za strategii celého mediálního domu. A právě její nastavování s výhledem do roku 2030 bylo tou nejdůležitější pracovní náplní Daniela Grunta v uplynulém roce. „Zásadně se mění způsob konzumace videa a bylo nutné stanovit si cestu, jak udržet kontinuální růst a jak mezi sebou vypozicovat tradiční lineární byznys s digitálním. Tedy jak nastavit positioning značek, obsahové a distribuční strategie a monetizaci, aby se tyto dva hlavní zdroje příjmů co nejméně kanibalizovaly, a naopak dosahovaly co největšího zásahu napříč populací,“ popsal.

Z projekcí, které si Nova dělala na rok 2030, vyplynulo několik zajímavých předpovědí. Příjmy z inzerce v lineárním vysílání, které dnes činí zhruba 75 procent celkových příjmů skupiny, by měly i za šest let tvořit více než poloviční podíl. A celková sledovanost v cílové skupině 15-54, která loni poklesla o šest procent, bude do roku 2030 klesat o dvě až čtyři procenta ročně. „Inventory tedy bude neustále ubývat. Co je ale důležité: i když jsme v negativních projekcích šli až za hranu reálnosti, televize si stále držela prvenství v rychlém maximálním zásahu,“ prozradil Daniel Grunt.

O tom, jak na letošní zdražení reklamního TV prostoru reagují zadavatelé, jestli si SVOD platforma Voyo už na sebe vydělá či proč je navýšení poplatku za Českou televizi o 25 korun podle Daniela Grunta nesmyslně vysoké čtěte zde.

Zdroj: mam.cz