PREZIDENT LALIGA: CENA ZA NEBOJOVÁNÍ PROTI PIRÁTSTVÍ JE VYSOKÁ

Podle prezidenta LALIGY Javiera Tebase přicházejí španělské kluby LALIGY v důsledku internetového pirátství o 600 až 700 milionů eur ročně.
V loňské sezóně zavedla LALIGA novou technologii sledování umělé inteligence, která monitoruje vzorce registrací, sleduje podezřelé chování v provozu a posiluje kapacitu týmů pracujících na odhalování podvodů. Jak již dříve informoval server Broadband TV News, společnost LALIGA se rovněž zabývala dynamickým blokováním IP adres.
V projevu na druhém ročníku průmyslového fóra LALIGA EXTRATIME v Singapuru Tebas uvedl: "V současné době se v Singapuru koná již šestý ročník průmyslového fóra LALIGA EXTRATIME:
"Boj proti audiovizuálním podvodům je pro LALIGU spojen s vysokými náklady, ale rozhodli jsme se vést, protože náklady, které by vznikly, kdybychom tak nečinili, jsou mnohem vyšší. Čelíme vysoce organizovaným zločineckým sítím, které způsobují nepředstavitelné škody v celé ekonomice."
"Rozsah této výzvy znamená, že je nutné naprosté nasazení na institucionální úrovni a mezi společnostmi, a to jak ve sportovním průmyslu, tak v oblasti technologií. Tento boj je globální a společný a my musíme jednat také tak, že odsoudíme nečinnost některých zprostředkovatelů, kteří umožňují sdílení kriminálního obsahu prostřednictvím svých infrastruktur," dodal.
Delegáti si vyslechli, že podle zprávy organizace Live Content Coalition (LCC) bylo jen v Evropě v roce 2024 odhaleno 10,8 milionu nelegálních sportovních přenosů.
LALIGA se v roce 2024 podílela na operaci Kratos vedené Europolem, v jejímž rámci se podařilo rozbít síť 22 milionů uživatelů v Evropě. Při této operaci byly při prohlídkách zabaveny také zbraně a drogy. Bylo dosaženo i právních milníků, například přelomového rozhodnutí, které umožnilo společnosti LALIGA provádět dynamické blokování IP adres. Kromě toho LALIGA v posledních obdobích posílila spolupráci s odpovědnými zprostředkovateli, jako jsou Meta, YouTube nebo TikTok.
Zdroj: broadbandtvnews.com