PODMÍNĚNÝ TREST ZA PRODEJ TECHNIKY UMOŽŇUJÍCÍ PIRÁTSKÝ PŘÍJEM TV OBSAHU


Muž z Manchesteru byl po osmi letech vyšetřování odsouzen na 22 měsíců podmíněně za nezákonnou propagaci a prodej neautorizovaných televizních dekodérů.

Vyšetřování policie v Manchesteru spolu se zapojením protipirátské koalice FACT začalo v říjnu 2015 poté, co zpravodajské informace naznačily, že webová stránka sattvuk.co.uk a přidružená stránka na Facebooku nabízejí nelegální služby IPTV.

Dvaačtyřicetiletý Jordan Longbottom poskytoval zákazníkům zařízení a technické prostředky pro příjem prémiového televizního obsahu, který vysílají společnosti Sky a Virgin. V lednu 2016 mu byla vydána první výzva k zastavení činnosti a následující měsíc bylo muži dodáno druhé oznámení k ukončení aktivit, Longbottom však ve své činnosti pokračoval. V lednu 2017 obdrželi policisté z oddělení hospodářské kriminality soudní příkaz a zabavili několik věcí, včetně set-top boxů a digitálních zařízení, tyto kroky později vedly k Longbottomovu zatčení.

"Tento případ vyšetřujeme od roku 2017 a je důkazem toho, že naši policisté a zaměstnanci se nezastaví, dokud nebude spravedlnosti učiněno zadost a odpovědné osoby nebudou postaveny před soud. Naše oddělení hospodářské kriminality bude spolu s partnerskými agenturami, jako je FACT, aktivně stíhat a vyšetřovat každého, kdo si myslí, že lze porušovat zákon a páchat trestnou činnost," uvedli ve společném prohlášení Keith Graham z oddělení hospodářské kriminality GMP a bývalý detektiv tohoto oddělení GMP Paul Bayliss.

Kieron Sharp, generální ředitel společnosti FACT, dodává: "Toto rozhodnutí podtrhuje náš pevný závazek prosazovat právní stát, chránit práva duševního vlastnictví a zachovat spravedlivý a vyvážený trh pro všechny zúčastněné strany. Vysílá jasný signál o vážných důsledcích podobných nezákonných aktivit a slouží jako odstrašující prostředek pro potenciální porušovatele práv."

Longbottom se k činu přiznal.

Zdroj: broadbandtvnews.com