ACE UZAVŘELA PIRÁTSKÉ STRÁNKY V THAJSKU


Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) uzavřela torrentové webové stránky tt-torrent.com, které byly provozovány z Thajska.

Podle ACE byla tato stránka porušující autorská práva v provozu od roku 2006, nejprve pod doménou Thailandtorrent.com a následně tt-square.com. Stránka TT-torrent.com se podle Similarwebu umístila na 156. místě nejoblíbenějších webových stránek v Thajsku a v období od ledna do září 2023 zaznamenala 26,3 milionu návštěv.

Sompan Charumilinda, výkonný viceprezident společnosti True Visions, k ukončení provozu webu uvedl: "Rádi bychom vyjádřili vděčnost Oddělení pro potlačování hospodářské kriminality a ACE za jejich neocenitelnou pomoc v boji proti pirátství obsahu."

"Pirátství je přetrvávajícím problémem na celém světě, ale spolupráce, kterou jsme navázali s thajskými úřady a mezinárodními organizacemi, jako je ACE, vedla k nejúspěšnějším opatřením v Asii. Je to boj, ve kterém budeme a musíme pokračovat. Uzavírání stránek, jako je tato, snižuje škody způsobené thajské společnosti, zejména mládeži, a prospívá kreativní ekonomice i celé zemi."

Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu ve společnosti Motion Picture Association a šéf ACE, dodal:

"Uzavření tt.torrent.com je další úspěšnou akcí ACE a varováním pro všechny provozovatele nelegálního pirátství, že jejich dny jsou sečteny,"

řekl. Dodal také, že web vystavoval spotřebitele riziku nebezpečného malwaru, podkopával investice do thajského obsahového průmyslu a snižoval daňové odvody místní vládě. Uzavření tt-torrent.com je tak. dle Jan van Voorna, výhodné pro všechny.

Zdroj: broadbandtvnews.com