ACE UKONČILA PROVOZ NELEGÁLNÍ STREAMOVACÍ SLUŽBY CIMA4U


Aliance pro kreativitu a zábavu (ACE) ukončila provoz nelegální streamovací služby Cima4U.

Služba Cima4U se sídlem v egyptské Gíze provozovala 498 domén, které dohromady přilákaly přes 30 milionů návštěv od 11,6 milionu unikátních návštěvníků měsíčně. Nelegální služba nabízela knihovnu VOD s více než 165 000 filmovými a seriálovými tituly v arabském a originálním znění, což se týkalo všech členů ACE.

"Ukončení provozu služby Cima4U je významnou ránou pro celé pirátské prostředí v regionu MENA," uvedl Jan van Voorn, výkonný viceprezident a šéf globální ochrany obsahu Filmové asociace (MPA) a šéf ACE. "S pomocí a odbornými znalostmi egyptské policie se již nějakou dobu laserově zaměřujeme na kriminální operátory v oblasti MENA a jen v uplynulém roce jsme tam úspěšně ukončili řadu nelegálních operací. Rozsah společnosti Cima4U ji učinil obzvláště pozoruhodnou a tento zátah dokazuje, že i ti nejodvážnější porušovatelé práv budou čelit zákonu."

Fiona Robertsonová, hlavní právní poradkyně společnosti OSN, která je členem ACE, uvedla: "Společnost OSN se i nadále angažuje v boji proti pirátství televizního obsahu v regionu prostřednictvím technických narušení, podpory na místě a donucovacích opatření na trhu." Dodala: "Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s ACE a dalšími členy v oboru a pomáhat tak vytvářet povědomí v komunitách našich uživatelů."

Dopad na společnosti OSN a MBC byl značný, protože provoz na Cima4U pocházel především z Maroka, Egypta, Jemenu, Saúdské Arábie a Iráku, tedy z hlavních mediálních trhů obou společností.

"Boj proti pirátství je pro zábavní průmysl životně důležitý, protože chrání kreativní obsah, podporuje inovace a zajišťuje spravedlivou odměnu pro umělce, čímž vytváří udržitelný ekosystém,"

uvedla Natasha Matos-Hemingway, obchodní a marketingová ředitelka VOD ve společnosti MBC GROUP. "Jsme vděční za trvalou spolupráci s ACE při ochraně našeho obsahu."

Členy představenstva ACE jsou zástupci společností Amazon, Apple TV+, NBCUniversal, Netflix Studios LLC, Sony Pictures Entertainment, Paramount, Walt Disney Studios Motion Pictures a Warner Bros.

 

Zdroj: broadbandtvnews.com