CANAL+ ZÍSKAL SOUDNÍ PŘÍKAZ K BLOKOVÁNÍ NELEGÁLNÍHO SPORTOVNÍHO STREAMOVÁNÍ


Pařížský soud rozhodl ve prospěch společnosti Canal+ a nařídil pěti poskytovatelům VPN služeb zablokovat 203 doménových jmen spojených s weby, které nelegálně streamovaly sportovní události.

Na základě rozhodnutí jsou nyní společnosti NordVPN, Cyberghost, Surfshark, ExpressVPN a Proton povinny zablokovat přístup k 203 doménovým jménům používaným k nelegálnímu streamování zápasů UEFA Champions League, Premier League a Top 14. Canal+ vlastní výhradní vysílací práva na tyto tři soutěže ve Francii.

Canal+ rozhodnutí uvítal s tím, že vysílá silný signál ohledně odpovědnosti poskytovatelů VPN a poprvé je uznává jako „technické zprostředkovatele“ nelegálního vysílání sportovního obsahu.

„Skupina je hrdá na to, že iniciovala tento významný krok v boji proti sportovnímu pirátství ve Francii i mimo ni a vytvořila tak právní precedens.“

Toto rozhodnutí, které je prvním svého druhu, navazuje na předchozí soudní příkazy vydané v roce 2022 zaměřené na nelegální streamovací weby prostřednictvím poskytovatelů internetových služeb, v roce 2024 prostřednictvím alternativních poskytovatelů DNS a v roce 2025 prostřednictvím CDN a proxy služeb. Toto nové rozhodnutí proti VPN je plně v souladu se strategií skupiny, která v boji proti audiovizuálnímu pirátství klade odpovědnost na všechny typy technických zprostředkovatelů. Canal tvrdí, že ochrana jeho obsahu zůstává jeho nejvyšší prioritou.

Zdroj: broadbandtvnews.com