Podle nové studie si většina diváků myslí, že se jejich pohled na to, co je televize, za posledních pět let rozmachu digitálních platforem posunul, ale reklamám od vysílacích společností stále věříme víc než jejich protějškům ze streamu.

Studie Thinking Inside the Box (Konvenční uvažování) vznikla podle zadání společnosti pro adresovatelnou televizi Finecast ve spolupráci s odborníky na výzkum ze skupiny DRG. Jejím cílem bylo lépe pochopit zvyky při sledování televize a adresovatelnou reklamu z pohledu spotřebitelů a celého odvětví.

Nedávno společnost Finecast spolupracovala se skupinou Dipstick Research Group na zkoumání televizního média v dnešním světě.

Výzkumný projekt nazvaný Thinking Outside the Box (Nekonvenční uvažování) se snaží pochopit, co televize pro diváky znamená, jak ji konzumují a jak reagují na obsah dodávaný v televizním prostředí.
Níže uvádíme přehled klíčových zjištění uvedených ve zprávě.

Vnímání televize se mění

• Podle studie 60 % diváků cítí, že se jejich vnímání toho, co je televize, za posledních pět let posunulo.

• Některých zvyků se však těžko zbavujeme, a proto si je 85 % jistých, že televizi budou mít doma vždycky.

• Dalších 74 % považuje za televizi i televizi na vyžádání (BVOD), zatímco 53 % do nejširší definice zahrnuje také streamování videa na vyžádání (SVOD) a 9 % dokonce YouTube.

Jakým médiím diváci nejvíce důvěřují?

• Zlatým standardem pro vysokou kvalitu sledování zůstává pro 74 % respondentů televize, zejména BVOD, přičemž online video považuje za kvalitní obsah jen 57 %.

• Tyto údaje úzce souvisejí s důvěrou, kdy 75 % je ochotno důvěřovat tomu, co vidí na BVOD, a 57 % online materiálu.

• Mezi všemi mediálními kanály 59 % diváků, kteří jsou reklamě otevřeni, věří nejvíce televizi, a to mnohem více než dalším kanálům, jako je tisk (11 %), kino (9 %), venkovní reklama (9 %) rozhlas (6 %) a reklama online (6 %).

• Celých 50 % respondentů však společnosti Finecast sdělilo, že nedůvěřuje žádnému z těchto kanálů.

• Třetina dotazovaných uvedla, že by reklamě věnovala více času, kdyby pro ně byla relevantní, což poukazuje na potenciální sílu cílené adresovatelné reklamy pro zásah konkrétního publika.

• Adresovatelná reklama je pro značky považována za potenciální vstupní bod do televize, protože umožňuje přesně zaměřené investice zacílené na konkrétní publikum a místa.

• Phoebe Casey-Miller, vedoucí výzkumu v DRG, uvedla: „Tyto změny znamenají úžasné nové příležitosti pro zásah spotřebitelů s různými potřebami, kontexty sledování a napříč různými zařízeními a platformami. Nicméně klíčem je realizace.“

• „Diváci chtějí relevantnost, kreativitu a televizní reklamy, na které se opravdu rádi podívají, ne ty, které jsou otravné a vlezlé,“ uvádí Casey-Miller. „Při používání reklamních řešení založených na datech existuje jasná hranice mezi tím, zda s jejich pomocí vytvoříme relevantní obsah a zaujmeme diváky, nebo zda v nich invazivním cílením vyvoláme pocit, že zcela ztratili kontrolu.“

• Casey-Miller uzavírá: „Možná si diváci nejsou jistí, co je televize, ale když jsme měli možnost vstoupit do jejich domovů a sledovat jejich divácké zkušenosti, zjistili jsme, že v roce 2020 televize stále hraje v jejich životech důležitou roli, která se dále vyvíjí.”

Zdroj: https://www.thedrum.com