Trh addressable TV ve Velké Británii roste – 40% domácností je nyní addressable a nové zprávy od Sky AdSmart uvádějí, že tento kanál diváky více zaujme a inzerentům poskytne jasné obchodní výsledky.

Bílá kniha AdSmart: Five Years and Forward, je přehled poznatků o britském trhu addressable TV shromážděných za posledních pět let pomocí technologie AdSmart společnosti Sky se závěry zakládajícími se na více než 130 projektech o efektivitě kampaní, kterých se účastnilo 300 000 předplatitelů společnosti Sky.

Využitím analýzy rozpoznávání obličeje odhalilo, že když se v TV vysílají adresovatelné reklamy, diváci jsou v průměru o 21% zaujatější, ale pozornost věnovaná obrazovce může být až o třetinu vyšší (35%).

Přepínání programů se oproti standardním reklamám lineární TV navíc o polovinu snížilo (o 48%), pokud se adresovatelné reklamy vysílaly na prvních třech pozicích v reklamním bloku.

Zpráva dále zjistila, že u reklam addressable TV byla ve srovnání s reklamou v lineární TV o 10% větší pravděpodobnost, že si je diváci spontánně vybaví. Když se lineární a addressable TV spojily, povědomí o reklamách stouplo o čtvrtinu (22%) a vybavení si reklamy o polovinu (49%).

Zásadní je, že vyšší míra interakce a relevance vede k jasným obchodním výsledkům: zpráva uvádí, že úmysl uskutečnění nákupu stoupl celkově o 7%, a dokonce až o 20% u inzerentů, kteří s TV začínají a těží z důvěryhodnosti a publicity, kterou TV přináší.

Více než 1000 firem využilo TV poprvé přes AdSmart a společnost Sky zaznamenala 70% míru návratnosti pro inzerenty. Firma Tapi Carpets například vygenerovala více než 7000 objednávek s čistým výnosem 3,4 miliónu liber, které lze přímo přičíst kampani AdSmart. 

Nedávné rozšíření technologie AdSmart do domácností využívajících služeb společnosti Virgin Media (od 1.července) znamená, že 40% domácností bude addressable, čímž značkám umožní dosáhnout k 30 milionům jedinců se svými relevantními sděleními – což bude pravděpodobně dalším podnětem k odsunu od neadresné lineární TV.

 „Dává to smysl,” říká Jamie West, Director of Strategy &Capability Planning pro Sky Media. „Pokud je pro vás reklama relevantnější, pak existuje větší šance, že si ji zapamatujete a to znamená, že má větší vliv.“

Minulý měsíc firma Sky Media představila, společný portál pro plánování, reportování, hodnocení a vylepšování multiplatformní kampaně Sky Media, na kterém zatím najdete AdSmart a On Demand.

Zdroj: https://www.warc.com